فضاسازان امین
loading...

فضاسازان امین

بازدید : 36 دوشنبه 12 اسفند 1398 زمان : 16:30

امروزه در سطح شهرهای بزرگ فروشگاه های زیادی دیده می شوند که بزرگ و وسیع هستند که باید از چیدمان مناسب برخوردار باشند. پس با این وجود باید از قفسه بندی مناسبی برای آنها استفاده کرد که مناسب ترین قفسه بندی برای فروشگاه های زنجیره ای و همینطور سوپر مارکت ها، استفاده از قفسه بندی فروشگاهی می باشد.
تیم تحقیقاتی فضاسازان امین با ارائه این گزارش در نظر دارد تا به معرفی قفسه بندی فروشگاهی و همینطور انواع آن بپردازد. پس با ما همراه باشید.

قفسه بندی فروشگاهی چیست؟

برای داشتن دکوراسیون زیبا و منظم در فروشگاه خود و همینطور جذب مشتری، بهترین روش چیدمان برای فروشگاه ها، استفاده از قفسه بندی فروشگاهی می باشد که باعث نظم دادن به نوع چیدمان اقلام مختلف موجود در فروشگاه می شود. استفاده از این قفسه بندی علاوه بر نظم، باعث دسترسی راحت تر مشتریان به کالای مورد نظر خود می شود.
سیستم قفسه بندی فروشگاهی به طور معمول در سبک های مختلفی چون یک ردیفه و همینطور دو ردیفه که سرلاین های مختلف به آن وصل می شوند ساخته می شوند و استفاده آنها بیشتر برای کالاهای سبک و معمولی که با دست به راحتی جابجا می شوند می باشد. امروزه فروشگاهی وجود ندارد که از استفاده قفسه بندی فروشگاهی بی بهره مانده باشد. همچنین فروشگاه ها در قسمت های مختلف خود از انواع قفسه بندی در سبک های دیگر نیز استفاده می کنند. بطور مثال در قسمت انبارهای خود از قفسه بندی پیچ و مهره ای بهره می برند.
معرفی قفسه بندی فروشگاهی | قفسه بندی فضاسازان امین
معرفی قفسه بندی فروشگاهی

انواع قفسه بندی فروشگاهی

در بیان کلی قفسه بندی های فروشگاهی در سه نوع زیر ساخته می شوند:
 • قفسه بندی فروشگاهی دیواری
 • قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دو طرفه
 • قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا یک طرفه
هر کدام از انواع قفسه بندی فروشگاهی نام برده شده دارای مزیت ها و ویژگی های مختلف می باشد که با توجه به ویژگی های موجود هر یک می توانید مناسب ترین قفسه بندی مورد نیاز خود را تهیه کنید.

انواع دیگر قفسه بندی های فروشگاهی

و اما از قفسه بندی های فروشگاهی انواع دیگری وجود دارد که در سال های اخیر استفاده از آنها بسیار مورد توجه قرار گرفته و هر یک برای استفاده برای قسمت مختلف فروشگاه یا برای فروشگاه هایی با ویژگی مختلف مناسب می باشد. از دیگر انواع قفسه بندی مناسب برای فروشگاه ها می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:
هر یک از قفسه بندی های نام برده دارای مزیت ها و کاربردهای خاص خود بوده که در ادامه به معرفی هر یک می پردازیم.

قفسه پنلی و جنس آن

یکی از قفسه بندی های مورد استفاده در فروشگاه ها که جزو قفسه بندی ساده محسوب می شود، قفسه بندی پنلی می باشد که هم بسیار پرکاربرد بوده و هم بیشتر برای خرده فروشی ها استفاده می شود. از مزیت استفاده از قفسه بندی پنلی می توان به این مورد اشاره کرد که مشتریان به راحتی و بسیار سریع می توانند محصول مورد نظر خود را پیدا کنند. در واقع استفاده از قفسه پنلی موجب می شود تا به صورت منظم تمامی اجزا را سازماندهی کند و در عین حال در فضای مغازه صرفه ‌جویی شود.
جنس قفسه های پنلی از فیبر با تراکم متوسط بوده و برای داشتن ظاهر زیبا و شیک از یک لایه ورق بر روی آن استفاده می کنند. قفسه های پنلی از استحکام بالایی نیز برخوردار است و همینطور در رنگ ها و طرح های مختلف روانه بازاز می شود.
استفاده از قفسه بندی پنلی | قفسه بندی فضاسازان امین
استفاده از قفسه بندی پنلی

استفاده از استندهای فروشگاهی در مراکز فروش

مهمترین قفسه بندی در فروشگاه ها استفاده از استندهای فروشگاهی می باشد. این نوع قفسه بندی فروشگاهی کاربردهای فراوانی داشته و خرید استندهای فروشگاهی مقرون به صرفه می باشد.
استند فروشگاهی همان قفسه بندی قرارگیری اجناس مختلف می باشد که از جنس چوب، فلز یا پلاستیک بوده و به صورت ایستاده در مراکز فروش قرار می گیرد. پس به طور کلی می توان گفت که کاربرد استند فروشگاهی، مانند کاربرد کمد دیواری است و ویترین قابل دسترسی مشتریان نامیده می شود. این محصولات ساده اما پر کاربرد، را می توان به راحتی تهیه و در هر نقطه از فروشگاه نصب نمود.
استند فروشگاهی برای مراکز فروش | قفسه بندی فضاسازان امین
استند فروشگاهی برای مراکز فروش
کاربرد استندهای فروشگاهی نظم دهی به مراکز خرید و فروشگاه ها بوده و میزان فروش یک محصول نیز به طور طبیعی به این عوامل بستگی دارد. برای مثال از استندهای فروشگاهی فلزی که به صورت ظروف سوفله می باشند، برای نگه داری مواد غذایی گرم در رستوران ها استفاده می شود.
استندهای فروشگاهی در انواع فلزی، چوبی، پلاستیکی و به تازگی از استندهای فروشگاهی از جنس مقوای فشرده نیز استفاده می شود. این نوع قفسه بندی فروشگاهی علاوه بر وزن بسیار کم، قیمت مناسبی داشته و برای استفاده از در مناطق خشک بسیار مناسب است. از معایب استند با جنس مقوای فشرده می توان به مقاومت کم و طول عمر کوتاه آن اشاره کرد.

استفاده از قفسه بندی مثلثی برای نمایش فصلی محصولات

امروزه برای جلوه دادن بیشتر محصولات و زیبا کردن دکوراسیون داخلی از قفسه بندی های مثلثی استفاده می شود. این نوع قفسه بندی فروشگاهی از جذابیت بالایی برخوردار بوده و مناسب ترین کاربرد آن برای نمایش فصلی محصولات می باشد. قفسه بندی مثلثی نیز موجب می شود تا مشتری به راحتی محصولی که مد نظر دارد را پیدا کند. برای بسیار از افراد این سوال قطعا پیش آمده است که چرا برای نمایش محصولات فصلی از قفسه بندی مثلثی استفاده می شود؟
برای اینکه تمام محصولات شما در فصل مناسب خود به فروش برسند بهتر است از قفسه های مثلثی استفاده کنید و با قرار دادن آن در نزدیک درب ورودی مشتریان خود را ترغیب خواهید کرد تا محصول را خریداری کنند. همچنین باید بدانید که به طور کلی توجه مشتریان همیشه در هنگام ورود به سمت راست می چرخد بنابراین در بیشتر مواقع مشتریان بعد از ورود به فروشگاه به سمت راست رفته و اگر شما بخواهید محصولات فصلی را با بهترین بازدهی به فروش برسانید پیشنهاد می شود که قسمت راست فروشگاه و در جلوی ورودی از قفسه های مثلثی برای ارائه محصولات فصلی استفاده کنید، به طوری که این قسمت به عنوان دیوار قدرت شناخته می‌ شود.
نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی | فضاسازان امین
نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی
در کنار محصولات فصلی می ‌توانید اقلامی جذاب تر و نه لزوماً محبوب تر را انتخاب کرده تا بازدید کنندگان ضمن مشاهده این محصولات از محصولات فصلی شما نیز دیدن کنند. همیشه سعی کنید اجناس فصلی را از لحاظ بسته بندی تمیز و سالم نگه دارید تا رغبت مشتریان جهت خرید بالاتر برود.

با روش های مختلف قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی بیشتر آشنا شوید

همانطور که در موارد بالا به آن اشاره کردیم، هدف اصلی از قرار دادن قفسه در فروشگاه ها علاوه بر داشتن دکوراسیون زیبا، جذب مشتری می باشد. با روش های مختلف قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی می توان نسبت به جلب نظر مشتری و کسب سود اقدام نمود. از اصول قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی می توان به چیدمان درست کالا در قفسه ها اشاره نمود. از دیگر نکات در قفسه بندی فروشگاهی دسته بندی محصول، درج قیمت، استفاده بهینه از طبقات قفسه بندی و ... می باشد.
در برخورد اول مشتریان به فروشگاه، نوع چیدمان نقش مهمی در افکار مشتریان خواهد گذاشت و تصویری کلی در ذهنشان نقش خواهد بست. در قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی دسته بندی کالا و محصولات نکته بسیار مهم می باشد و با دسته بندی مناسب علاوه بر اینکه مشتریان دیگر سردرگم نخواهند بود، از اتلاف وقت آنها نیز جلوگیری می شود.
قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی | قفسه بندی فضاسازان امین
قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی
برای مثال در یک فروشگاه خرده فروشی انواع مواد بهداشتی و شوینده، مواد غذایی، و ... در قفسه بندی جداگانه قرار می گیرد. بدین صورت خریدار می تواند با مشاهده برند های مختلف محصول و مقایسه آنها کالا مورد نظر خود را خریداری نماید. هر یک از قفسه بندی های فروشگاهی خرده فروشی را بهتر است بر اساس موارد زیر استفاه کنید:
 • استفاده بهینه از فضای موجود
 • قرار دادن محصولات پر فروش در قفسه های میانی
 • قرار دادن برچسب قیمت
 • نظم و ترتیب در چیدمان محصولات قفسه بندی

استفاده از رگال برای فروشگاه های پوشاک

رگال یا همان قفسه انبار جهت نگهداری پوشاک، قفسه هایی هستند که به صورت ایستاده برای آویزان کردن هر نوع پوشاک، طراحی و ساخته می شوند. معمولا رگال ها مدلی از قفسه های پانل راک هستند که شکل و ظاهری شبیه به آنها دارند اما تا حدودی تغییر کرده اند و از قفسه های انبار به حساب می آیند و از سختی و همچنین استقامت خوبی برخوردار هستند. قفسه انبار جهت نگهداری پوشاک برای رفع نیاز تولیدکنندگان پوشاک و توزیع کنندگان هر نوع البسه و همینطور صنف خرده فروشان و عمده فروشان پوشاک مورد استفاده قرار می گیرند؛ زیرا این نوع قفسه ها به شکل استانداردی می توانند حجم زیادی از پوشاک های متنوع را در حالتی منظم جاسازی و انبار کنند.
رگال برای فروشگاه پوشاک | قفسه بندی فضاسازان امین
رگال برای فروشگاه پوشاک
طراحی رگال های فروشگاه های پوشاک به گونه ای است که به راحتی می توان در هر ارتفاعی آن را تنظیم کرده و با کم و زیاد کردن ارتفاع آن می توان بیشترین کاربری را خواهد داشت.
بازدید : 73 دوشنبه 9 دی 1398 زمان : 15:59

همه چیز درباره قفسه بندی سوپر مارکتی
قفسه بندی سوپر مارکتی یکی از پرمصرف ترین انواع قفسه بندی به شمار می آید که امروزه در بسیاری از هایپرمارکت ها و سوپر مارکت ها مورد استفاده واقع شده است. شما نیز می توانید با توجه به متراژ مورد نیاز خود، یکی از با کیفیت ترین انواع آن را سفارش دهید.
قفسه بندی سوپر مارکتی چیست؟
آیا شما نیز به دنبال قفسه بندی سوپر مارکتی هستید؟ آیا می دانید که برای طراحی و ساخت بهترین و با کیفیت ترین قفسه بندی بایستی چه نکاتی را مورد توجه قرار داد؟ از شما دعوت می کنیم که در این مقاله با ما همراه باشید. قفسه بندی دارای انواع بسیار مختلف می باشد که بی شک یکی از پرطرفدارترین و پر مصرف ترین نوع آن نیز قفسه بندی سوپر مارکتی است. از این مدل قفسه بندی در بسیاری از هایپر مارکت ها، سوپر مارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای استفاده می شود که امروزه بسیاری از شرکت های تولید کننده نیز سعی بر آن دارند تا بهترین و مقاوم ترین قفسه را طراحی و تولید کنند تا بتوانند توجه مصرف کنندگان خود را جلب نمایند. توجه داشته باشید که سیستم بارگذاری در این مدل از قفسه بندی ها از سبک به نیمه سنگین می باشد که این موضوع برای جای گذاری اقلام مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر شما نیز به دنبال بهترین و با کیفیت ترین قفسه بندی سوپر مارکتی هستید می توانید نکات مورد توجه در طراحی آن را دنبال کنید.

نکات مورد توجه در طراحی قفسه بندی سوپر مارکتی
همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، یکی از پرفروش ترین انواع قفسه بندی، قفسه بندی های فروشگاهی می باشند که با داشتن ویژگی ها و کاربرد بسیار متنوع خود توانسته است توجه بسیاری از مصرف کنندگان را به سوی خود جلب کند. از مهمترین نکات مورد توجه در طراحی قفسه بندی سوپر مارکتی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
نحوه قرارگیری ستون های دیواری
نحوه قرارگیری کفه ها یا طبقات
کتیبه های پلو یا پا خور
جار کارتی
پانل های پشت
لچکی طبقات
توجه داشته باشید که تمام موارد مذکور توسط طراحان متخصص این مدل از قفسه ها مورد توجه واقع خواهد شد و شما نیز می توانید نظرتان را در مورد ابعاد و رنگ قفسه بندی سوپرمارکتی ارائه کنید تا یکی از بهترین و شیک ترین قفسه بندی را برای فروشگاه یا سوپر مارکت خود طراحی و تهیه کرده باشید و از این طریق رضایت مشتریان خود را به دست بیاورید. بیشترین حجم قفسه بندی های فروشگاهی را قفسه بندی مشبک تشکیل می دهد که البته شما نیز می توانید با توجه به انواع قفسه بندی، یکی از شیک ترین و بهترین مدل های قفسه بندی را انتخاب کرده و آن را سفارش دهید.
طراحی قفسه بندی سوپرمارکتی
امروزه استفاده از قفسه بندی سوپرمارکتی بسیار افزایش یافته است چرا که روزانه بر تعداد فروشگاه ها و سوپر مارکت ها افزوده شده و یا بسیاری از فروشگاه ها به دنبال تعویض قفسه بندی های خود هستند که بی شک هر کدام از این موارد سبب افزایش سفارش و فروش قفسه بندی سوپرمارکتی شده است. اگر شما نیز قصد دارید تا بهترین و مقاوم ترین انواع قفسه های سوپر مارکتی را تهیه و خریداری کنید می توانید با در نظر گرفتن متراژ مورد نظر خود اقدام به سفارش داده و در کوتاه ترین زمان ممکن نیز قفسه ی مورد نیازتان را تحویل بگیرید. در هنگام چیدمان وسایل بر روی قفسه ها نیز نهایت دقت را داشته باشید که برای قفسه های سبک وزن از اقلام سبک استفاده کنید چرا که در غیر این صورت قفسه تحمل بار بیشتر را نخواهد داشت و ممکن است مشکلات ناگواری را برای شما به وجود بیاورد. انتخاب جذاب ترین رنگ نیز در طراحی و ساخت قفسه بندی سوپر مارکتی بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که این امر سبب می شود توجه مشتریان جلب شده و تاثیر مثبتی را در خرید آنها داشته باشد.
بازدید : 59 دوشنبه 9 دی 1398 زمان : 15:54

برای آرایش قفسه ها چه ترفندهایی وجود دارد؟
به دلیل اهمیتی که واحد انبارداری برای سازمان ها و شرکت ها دارد باید برای چیدمان قفسه ها و کالاهای موجود در آن از بهترین ترفندهای انبارداری استفاده شود. از این رو در این مقاله تلاش کرده ایم تا شما را با مهمترین نکات برای چیدمان بهتر انبارها آشنا کنیم.

بهترین ترفندهای انبارداری برای آرایش قفسه ها
واحد انبارداری در شرکت ها از مهمترین واحدها در هر شرکتی محسوب می شود و باید از افراد با تجربه و متخصص برای انجام هر چه بهتر و اصولی تر این کار استفاده شود تا بهینه سازی فضای انبار، امکان استفاده از تمامی بخش های انبار برای نگهداری کالاهای بیشتر وجود داشته باشد.
برای چیدمان هر نوع کالایی در انبار باید از اصول و ترفندهایی ویژه و مختص به همان کالا استفاده شود تا در طول مدت نگهداری کالا در انبار به آن هیچگونه آسیبی وارد نشود. علاوه بر این، بکارگیری بهترین ترفندهای انبارداری برای چیدمان قفسه های انبار نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که انباردار باید قفسه ها را به گونه ای آرایش نماید تا بتواند به تمامی کالاها در هر گوشه ای از قفسه به راحتی دسترسی داشته باشد و زمان زیادی را برای پیدا کردن کالای مورد نظر سپری نکند.

انواع ترفندهای برای آرایش قفسه های انبار
اهمیت شکل ظاهری ساختمان و امکانات آن برای پیاده سازی بهترین ترفندهای انبارداری
برای چیدمان اصولی و درست قفسه های انبار، موقعیت جغرافیایی و همچنین شکل ظاهری ساختمان ها بسیار تاثیرگذار می باشد. به طور مثال در صورت وجود ستون های بلند و متعدد در داخل انبار، قرارگیری و چیدمان قفسه ها کاملا متفاوت از حالتی خواهد بود که در داخل فضای انبار هیچ ستونی وجود نداشته باشد.
علاوه بر این، ارتفاع سقف انبار، ابعاد انبار و میزان ظرفیت قابل استفاده از فضای انبار از جمله مهمترین عواملی هستند که در صورت وجود آنها انباردار باید از بهترین و نوین ترین ترفندهای انبارداری استفاده کند. علاوه بر موقعیت و شکل ظاهری انبار، امکانات و تجهیزاتی که در داخل انبار وجود دارند، از عوامل مهم دیگری هستند که در تعیین محل قرارگیری قفسه ها و کالا تاثیرگذار خواهند بود. بدیهی است که هر چقدر تجهیزات موجود در انبار، مانند لیفتراک، جرثقیل، نردبان، قفسه های متعدد و چهارپایه بیشتر باشد، چیدمان و آرایش قفسه های انبار کار راحت تری خواهد بود.
توجه به خصوصیات فیزیکی و کیفی کالا برای قفسه بندی انبارها
از عوامل مهم دیگر موثر بر قفسه بندی انبارها، خصوصیات فیزیکی و کیفی کالاها می باشد. به طور مثال وزن، نحوه بسته بندی، نوع جعبه های به کار برده شده برای بسته بندی کالاها از جمله عواملی هستند که خصوصیات فیزیکی کالاها را تشکیل می دهند. انباردار باید تلاش کند تا بر هر نوع کالا و با هر شکل ظاهری از بهترین ترفندهای انبارداری برای آرایش آنها استفاده کند.
ویژگی های کیفی کالا که شامل، قابل انفجار بودن، فاسد شدنی بودن و سمی بودن می شود نیز بر روی چیدمان آنها موثر خواهد بود. به طور مثال انباردار باید از ترفندهایی استفاده کند که کالاهای فاسد شدنی که تاریخ انقضای آنها زودتر می باشد، سریعتر از انبار خارج شود و به دست خریدار برسد. بنابراین این کالاها باید در قفسه های جلوتر قرار گیرند.
توجه به خصوصیات فیزیکی و کیفی کالا برای قفسه بندی انبارها
تاکنون گفته شد که انباردارها برای چیدمان قفسه ها باید از بهترین ترفندهای انبارداری استفاده کنند. اکنون می خواهیم به بررسی این ترفندها بپردازیم:
میزان تقاضا برای کالا: کالاهایی که تقاضا برای آنها به طور روزانه وجود دارد باید در نزدیکی درب انبار چیده شوند تا ورود و خروج آنها در کمترین زمان ممکن انجام شود. علاوه بر این کالاهایی که تقاضا برای آنها به ندرت صورت می گیرد در قفسه های انتهایی انبار چیده شوند.
کالاهای مشابه: کالاهایی که به نوعی با هم اشتراک دارند و مکمل یکدیگر هستند بهتر است در قفسه های جداگانه ولی نزدیک به هم چیده شوند.
ابعاد کالاها: چیدمان کالاها در قفسه باید به نحوی انجام شود که کالاهای سبک به دلیل جابجایی راحت تر در قفسه های بالا و کالاهای سنگین که حمل و نقل آنها دشوار می باشد در قفسه های پایین تر قرار گیرند.
fazasazanamin بازدید : 43 دوشنبه 9 دی 1398 زمان : 15:50

با سلام.به دنیای فرهنگ بلاگ و وبلاگ جدید خود خوش آمدید.هم اکنون میتوانید از امکانات شگفت انگیز فرهنگ بلاگ استفاده نمایید و مطالب خود را ارسال نمایید.شما میتوانید قالب و محیط وبلاگ خود را از مدیریت وبلاگ تغییر دهید.با فعالیت در فرهنگ بلاگ هر روز منتظر مسابقات مختلف و جوایز ویژه باشید. در صورت نیاز به راهنمایی و پشتیبانی از قسمت مدیریت با ما در ارتباط باشید.برای حفظ زیبابی وبلاگ خود میتوانید این پیام را حذف نمایید.امیدواریم لحظات خوبی را در فرهنگ بلاگ سپری نمایید...

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 4
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 9
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 25
 • بازدید ماه : 12
 • بازدید سال : 468
 • بازدید کلی : 493
 • آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی